Filmas “Vasaros Mokykla“

summer_school_poster

Šalis: JAV   Režisierius: Carl Reiner   Išleidimo metai: 1987    Trukmė: 97min

Būtent dabar, kai pramerkus akis už lango mus vis dar pasitinka rūkas, nauji “kedukai” guli spintoje ir pakeliui į mokyklą vis dar gali paslįst ant šaltuku dengto grindinio siūlau susisupti nebe į pleduką! Vasaros karščiu ir nerūpestingu dienų ritmu pulsuojanti žaisminga edukacinė komedija (oho, koks žanras!) “Vasaros Mokykla” (Summer School) yra tai, ko dabar reikia!

summer-school-2-1

Tradicinės amerikietiškos gimnazijos (high-school’o) kūno kultūros mokytojas ponas Šūpas turi havajietiškų planų šiai vasarai, bet deja yra priverstas juos atšaukti ir tampa anglų kalbos mokytoju vasaros mokykloje. Jo mokiniai pasak direktoriaus – neprisitaikėliai, nesusipratėliai, nemotyvuoti ir nemokšos. Itin atsipalaidavęs mokytojas Šūpas neturi nei entuziazmo, nei idėjų, kaip mokyti, o chebra klasėje patvirtina, kad jausmas abipusis. Tad jie visi tiesiog įstrigę šioje situacijoje…Tačiau kaip mokiniams pavyksta sudeginti sofą vakarėlio pas mokytoją Šūpą metu? Kodėl Šūpas atsiduria kalėjime, vilkėdamas paplūdimio šortukus (prisiminkit 90-ųjų madas) ir riedučius? Kiek kartų filmo metu Šūpas kvietė žavingą garbanę kolegę panelę Robin vakarienės? Kaip ir kodėl visgi Šūpui pradėjo rūpėti mokinių ateitis?

“Vasaros mokykla” – tikrai holivudiška atgaiva sielai. Kadangi filmas išleistas šiek tiek seniau, dar nepavargsite nuo nuspėjamos B kategorijos filmo siužeto kreivės, kai mokiniams ir mokytojui vis nesiseka, bet tada įvyksta lūžis, visi pradeda keistis (daug šypsenuotų kadrų ir foninė muzika) ir staiga – happy end, įvyko išgelbėjimas. “Vasaros mokykla” įkvepia savo laisve – nuo saulėtų Kalifornijos paplūdimio scenų ir fantastiškų vintažinių drabužių derinukų iki absoliutaus tikėjimo mokiniais, net tada, kai jie savimi netiki ir tikriausiai netikėti turėtum ir tu. Filmas gyvas ryškiais ir charakteringais mokinių personažais, kurie primena, kaip svarbu žinoti mokinių interesus, pasitikėti jais ir ieškoti bendros kalbos.

as10

Rekomenduoju žiūrėti mokytojams, kurie pamiršo apie mokymosi stilių ir problemų įvairovę, netiki sudėtingu elgesiu pasižyminčių vaikų galimybėmis, randa įkvėpimą beprotiškame mokymo proceso organizavime ar tiesiog nori atsipalaiduoti su truputėliu profesinės gaivos.

Rekomenduoju žiūrėti su mokiniais su kuriais esat geri draugai, ką tik grįžot iš bendros kelionės arba leisitės į vieną, nagrinėjat devyniasdešimtųjų Holivudo kiną ar visi tiesiog laukiat vasaros.

http://www.imdb.com/title/tt0094072/?ref_=nv_sr_1

Elzė RM6

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s