Karuselės metodas

Kada tinka? 

Ugdant mokinių mokėjimo mokytis kompetenciją. Šis metodas padės mokiniams lengviau atskirti ypatybes, kurios apibrėžia sąvokas, lengviau įsidėmėti informaciją bei išskirti svarbiausias ypatybes.

Metodo esmė:

1. Mokiniai sėdi poromis arba mažomis grupėmis.

2. Poros ar grupės gauna skirtingų spalvų rašiklius ir popieriaus lapus.

3. Kiekvienai grupei ar porai duodamas reikšminis žodis iš jau nagrinėtos temos (pvz. vienai grupei “Seimas”, kitai “Vyriausybė”, trečiai “Prezidentas” ir t.t.) Mokiniai ir patys gali sugalvoti, ką iš praėjusios temos jie nori pasitikrinti.

4. Mokytoja paaiškina, kad savo lape jie užrašo reikšminį žodį ir kokias funkcijas jis (institucija) atlieka. Skiriamas ribotas laikas.

5. Pasibaigus laikui, mokiniai lapą siunčia pagal laikrodžio rodyklę toliau. Kita pora ar grupė parašo, papildo tai, ko nebuvo parašiusi ankstesnioji grupė. Pasibaigus laikui lapas siunčiamas toliau tol, kol sugrįžta į grupę ar porą, nuo kurios pradėjo.

6. Mokiniai peržiūri grįžusius lapus, reflektuoja, ką užrašė patys, ką prisiminė pasižiūrėję į kitų grupių padarytus įrašus.

7. Mokytoja apibendrina. Pagal skirtingų spalvų rašiklius mokytoja gali matyti ir vertinti (skirti pvz. kaupiamąjį balą), kurios grupės, kiek funkcijų išskyrė, kiek papildė kitas grupes ir pan.

 

Roberta RM6

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s