Mokykitės skaičių su linksmaisiais Alain le lait filmukais-dainelėmis!

Amžius: 6-13 m.

Smagusis Alain le lait būdas išmokti sunkiuosius prancūziškus skaičius. Galite su skaičių dainele pradėti pamoką ir mokiniams užduoti išmokti skaičius iš video – jie noriai klausosi šių dainelių namuose ar laisvu laiku.

Skaičiai nuo 1-20
Skaičiai 20-50
Skaičiai 50-70
Skaičiai 70-100

Galite viena dainele pradėti pamokas apie mėnesį ir paskutinėmis mėnesio pamokomis jau lesti vaikams padainuoti be muzikos ar su labai pritildytu įrašu ir po mėnesio imtis tolimesnių skaičių – kitos dainelės.

PATARIMAS: leiskite mokiniams pirmiausia išgirsti dainelę (joje surašyti titrai – skaičių pavadinimai) ir paprašykite du ar tris kartus padainuoti visiškai iš klausos kartu su įrašu ir tik tada paprašykite nusirašyti skaičius. Vaikams pirmiausiai pamačius, kaip rašomas prancūzų kalbos žodis, jie nebeskiria tiek dėmesio tarimui ir dažnai išmoksta skaičius tarti paraidžiui, pagal lietuviškas skaitymo taisykles. Tad geriau pirmiausia jiems duoti kelis kartus pakartoti skaičius vien tik iš klausos (juk, vaikai mėgsta imituoti 🙂 ) ir tuomet galima pažaisti: paklausti, ar jie pamena, kaip tie žodžiai rašomi? Arba, tiesiog, jums ištarus paprašyti jų juos užrašyti. Tai labai padeda ugdyti jų analitinį mąstymą – atspėję arba ne, kaip užrašyti tam tikrą garsą, jie jį prisimins kur kas ilgiau ir taikys bandydami užrašyti dar jiems nežinomus naujus žodžius. Taip pat, jie jau žinos, kaip perskaityti naujus žodžius, kuriuose atras tuos pačius raidžių junginius.

 

Gabrielė RM6

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s